top of page

Hakkımızda

Av. Gülşen ÜRER (LL.M.)

Kurucu Ortak

 

 

Baro:

İstanbul Barosu (2006)

 

Uzmanlık Alanları:

Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Şirket Yapılandırmaları, Birleşme ve Devralmalar, Fikri ve Sınai Haklar, Gayrimenkul Hukuku, Aile Hukuku

 

Gülşen Ürer, iş hayatına 2005 yılında İstanbul’un saygın hukuk bürolarından birinde başlamış ve 6 sene boyunca aynı büroda çalışmaya devam etmiştir. Kariyerinin bu döneminde, tekstil, bilişim, inşaat ve diğer farklı sektörlerde faaliyet gösteren çok sayıda firmaya şirketler hukuku, iş hukuku, sözleşmeler hukuku ve diğer birçok alanda hukuki danışmanlık hizmetleri vermiş ve bu şirketlerin dava ve icra dosyalarını takip etmiştir. Aynı zamanda, şirketlerin marka ve endüstriyel tasarımlarının gerek Türkiye gerek yurtdışında tescili işlemlerini gerçekleştirmiştir. Yine bu süre içerisinde orta ve büyük ölçekli şirketlerin birleşme ve devralma süreçlerini, şirketleri temsilen, yürütmüştür. Çalışma hayatının bu döneminde Türkiye’deki ilk melek yatırım projelerinde yer alarak bu kapsamda hissedarlar sözleşmeleri hazırlamış ve hisse opsiyon planlamaları yapmıştır.

 

2012 yılında büyük ölçekli bir başka hukuk bürosunda Danışmanlık Birimi Direktörü olarak çalışmaya başlamış olup Ürer Hukuk Bürosu’nu kurana kadar burada çalışmaya devam etmiştir. Bu süre içerisinde, yine birçok firmaya şirketler hukuku, gayrimenkul hukuku, iş hukuku ve diğer alanlarda danışmanlıklar vermiştir. Aynı zamanda iş hukuku, fikri ve sınai haklar ile ticaret hukuku alanlarında şirketlerin çalışanlarına yönelik eğitimler vermiştir. Ayrıca, 2013’de yürürlüğe giren Melek Yatırım mevzuatı kapsamında yatırım çalışmalarını yürütmüş ve bu alanda da girişimcilere eğitimler vermiştir.

 

Kasım 2014 itibariyle Ürer Hukuk Bürosu’nu kuran Av. Gülşen ÜRER, anlaşılabilir, hızlı, önleyici ve sonuç odaklı hukuki hizmetler vererek müvekkillerinin ticari başarılarını daha da ileriye götürmelerine aracı olmayı prensip edinmiştir.

 

Eğitim:

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2004)

Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisansı (2010)

 

Dil:

İngilizce (Yeminli Tercüman)

bottom of page